Piękno i zdrowie w każdym uśmiechu: specjalistyczne podejście ortodonty

Przychodnia Ortodent od ponad 20 lat realizuje marzenia Pacjentów o pięknym uśmiechu.
Ortodonta to nie tylko lekarz, ale także artysta, który kształtuje uśmiech tak, aby był nie tylko zdrowy, ale również oddawał emocje płynące z wnętrza każdego Pacjenta. Stosujemy podejście indywidualne do Pacjentów, dokonując szczegółowej analizy potrzeb z pełnym zaangażowaniem, profesjonalizmem i szacunkiem. Rozumiemy, jak ważne jest posiadanie równych i pięknych zębów, dlatego proponujemy różnorodne nowoczesne metody leczenia ortodontycznego, które pozwalają na bardziej precyzyjne leczenie pacjentów w każdym wieku. Nasi doświadczeni ortodonci, korzystając z nowoczesnych technologii, zapewnia Pacjentom komfort i pewność, że są oni w dobrych rękach, czego dowodem jest każdy uśmiechnięty Pacjent. Odzwierciedleniem naszej pracy jest szerokie grono Pacjentów, odwiedzających nas nieprzerwanie od wielu lat, niektórzy wielopokoleniowo.

Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych

Piękny uśmiech to marzenie prawie każdego z nas zwłaszcza, jeśli możemy pokazać równe i białe zęby. Nasza twarz wygląda wtedy atrakcyjnie i tym samym poprawia się nasze samopoczucie.

Częstym powodem unikania uśmiechu są krzywe zęby, czyli wada zgryzu. Zastanawiamy się wtedy nad możliwościami prostowania zębów, korygowania wady zgryzu oraz zadajemy sobie pytanie czy nasza wada może być wyleczona i czy nie jest za późno na leczenie. Na te pytania wyczerpującej odpowiedzi udzieli nam lekarz ortodonta, który specjalizuje się w leczeniu wad zgryzu. Ku naszemu zaskoczeniu dowiemy się, że na leczenie wad zgryzu nigdy nie jest za późno. Może być ono prowadzone z powodzeniem u dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Pokutuje przekonanie, że wady zgryzu można korygować tylko w dzieciństwie. Jest to mit. Nikogo nie dziwią licealiści, studenci oraz „poważni ludzie” w specjalnych aparatach, często z kolorowymi elementami, które są nawet zabawne.

Warto jednak pamiętać, że prostowanie zębów oprócz względów estetycznych ma ogromne znaczenie lecznicze. Bardzo często konieczne jest przeprowadzenie leczenia ortodontycznego jako etap wstępny przed leczeniem protetycznym, chirurgicznym lub implantologicznym, oraz zapobieganie i leczenie dolegliwości ze strony stawów skroniowo – żuchwowych.

Zadaniem aparatów jest także usunięcie konsekwencji wad zgryzu, czyli złego rozdrabniania pokarmów, a także próchnicy spowodowanej złym szczotkowaniem zębów, ze względu na stłoczenie czy też chorób przyzębia.

Zobacz również:

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia dziecięca

Wybielanie zębów

Leczenie endodontyczne

Profilaktyka

Protetyka

RTG Zębów - prześwietlenie Nowy Sącz

Dentysta Nowy Sącz cennik

 

Nasza przychodnia realizuje szeroki zakres usług stomatologicznych i ortodontycznych, a także usługi z zakresu stomatologicznych zdjęć rentgenowskich.

Godziny Otwarcia

Pon - Czw:  8:00 - 20:00

Pt:               8:00 - 15:00 

Sob - Nie:   Nieczynne

Adres

ul. Moniuszki 13,
33-300 Nowy Sącz

Email: ortodent@ortodentns.pl
Tel: (18) 441-26-46
Kom: +48 602-740-704