Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych

Piękny uśmiech to marzenie prawie każdego z nas zwłaszcza, jeśli możemy pokazać równe i białe zęby. Nasza twarz wygląda wtedy atrakcyjnie i tym samym poprawia się nasze samopoczucie.

Częstym powodem unikania uśmiechu są krzywe zęby, czyli wada zgryzu. Zastanawiamy się wtedy nad możliwościami prostowania zębów, korygowania wady zgryzu oraz zadajemy sobie pytanie czy nasza wada może być wyleczona i czy nie jest za późno na leczenie. Na te pytania wyczerpującej odpowiedzi udzieli nam lekarz ortodonta, który specjalizuje się w leczeniu wad zgryzu. Ku naszemu zaskoczeniu dowiemy się, że na leczenie wad zgryzu nigdy nie jest za późno. Może być ono prowadzone z powodzeniem u dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Pokutuje przekonanie, że wady zgryzu można korygować tylko w dzieciństwie. Jest to mit. Nikogo nie dziwią licealiści, studenci oraz „poważni ludzie” w specjalnych aparatach, często z kolorowymi elementami, które są nawet zabawne.

Warto jednak pamiętać, że prostowanie zębów oprócz względów estetycznych ma ogromne znaczenie lecznicze. Bardzo często konieczne jest przeprowadzenie leczenia ortodontycznego jako etap wstępny przed leczeniem protetycznym, chirurgicznym lub implantologicznym, oraz zapobieganie i leczenie dolegliwości ze strony stawów skroniowo – żuchwowych.

Zadaniem aparatów jest także usunięcie konsekwencji wad zgryzu, czyli złego rozdrabniania pokarmów, a także próchnicy spowodowanej złym szczotkowaniem zębów, ze względu na stłoczenie czy też chorób przyzębia.

Zobacz również:

Stomatologia zachowawcza

Stomatolog dziecięcy Nowy Sącz

Stomatologia estetyczna

Leczenie endodontyczne

Profilaktyka

Protetyka

RTG Zębów - prześwietlenie Nowy Sącz

 

Nasza przychodnia realizuje szeroki zakres usług stomatologicznych i ortodontycznych, a także usługi z zakresu stomatologicznych zdjęć rentgenowskich.

Godziny Otwarcia

Pon - Czw:  8:00 - 20:00

Pt:               8:00 - 15:00 

Sob - Nie:   Nieczynne

Adres

ul. Moniuszki 13,
33-300 Nowy Sącz

Email: ortodent@poczta.onet.pl
Tel: (18) 441-26-46
Kom: +48 602-740-704